BATCH A (ESSAY CATEGORY)

S/N NAMES CODES NAME OF SCHOOLS
1 ADAMS GOD’SGREATNESS KAMSIRIOCHUKWU 00056 OBA WOMEN NUR. & PRI. SCH. OBA
2 MICHAEL CHUKWUDI UDOBI 00075 EPUPE PRI. SCH. ABAGANA
3 IBEGBU IFEANYI COLLINS 00013 ST. ANTHONY OF PADUA PRI. SCH. NKPOR
4 ONYECHE ANGEL 00008 COMMUNITY PRI. SCH. NRI
5 CHISIMDI NORA OKEKE-NWOLISA 00074 OUR LADY OF ASSUMPTION NUR. & PRI. SCH.
6 NWEKE LOTACHUKWU THEOPHILUS 00071 HANDMAIDS INFANT JESUS NUR. SCH, AWKA
7 OKONKWO EMMANUEL KOSISOCHUKWU 00009 MABEL DIVINE INTL SCH.
8 UCHE PAUL CHIDEBELU PRECIOUS 00014 GIRLS SECONDARY SCH. AWKA
9 IBENEGBU PRECIOUS ONYINYECHUKWU 00021 GIRLS SECONDARY SCH. AWKA
10 ONYEKWENA SUCCESS CHINENYEM 00084 DENNIS MEMORIAL GRAMMAR SCH. ONITSHA
11 MMADUEGUNAM CHIEMELIE MIRACLE 00047 COMMUNITY SEC. SCH. AWKUZU
12 CHIDERA ANTHONY OKEKE-NWOLISA 00073 ST. CHARLES COLLEGE ONITSHA
13 OKEREKE FAVOUR ADAOBI 00018 EZI AWKA COMM. SEC. SCH. AWKA
14 EKEMEZIE MICHAEL CHIBUIKE 00015 B. M. G. S. ADAZI-NNUKWU
15 ONYEKWENA PRINCESS CHIMGOZIRIM 00083 COMMUNITY SE. SCH. AWKUZU
16 IGBEGBU AUGUSTINE CHIDUBEM 00012 ST. ANTHONY OF PADUA HIGH SCH. NKPOR
17 ANEKWE SIMON OKWUCHUKWU 00086 FEDERAL GOVT. COLLEGE, NISE
18 ENYINNAYA PRECIOUS 00080 GIRLS SECONDARY SCH. OJOTO
19 ONWUKAORA PROMISE CHINEMEZE 00011 COMPREHENSIVE SEC. SCH. NAWFIA/td>
20 PRINCE CHUKWUNEMEREM IKE 00048 EAGLEPOWER COLLEGE OF EXCELLENCE
21 MENIRU JULIET ONYEDIKA 00044 ST. ANTHONY COMPREHENSIVE SEC. SCH. UMUDIOKA/td>
22 UMENEMUO BLESSING CHIEMERIE 00028 ST. JOHN OF GOD SEC. SCH. AWKA
23 EMEKA CHIEGOZIE SOLOMON 00098 ROYAL SEED MODEL SCHOOL AMAENYI, AWKA.
24 OFIOKANSI KELVIN CHINEDU 00099 ST. MICHAEL’S MODEL COMP. SEC. SCH
25 PRINCESS CHUKWUNECHEREM IKE 00100 GIRL’S SECONDARY SCHOOL, AWKA.

 


BATCH A (ART CATEGORY)

S/N NAMES CODES NAME OF SCHOOLS
1 MMUODIEGWU CHIJINDU 00026 HOLY QUEEN SEC. SCH. AGWUZIGBO
2 ILECHUKWU OBINNA CHIMAOBI 00025 GRUNDTVIG INTL. SEC. SCH.
3 AKUNNA LOIUS CHIAGOZIE 00081 ST. MICHAEL MODEL COMPREHENSIVE SEC. SCH. NIMO
4 DIKE OLISAEMELIE 00016 HEZ-DIKE SEC. SCH. AWKA
5 ADAMS PROMISE ONYINYECHUKWU 00055 FEDERAL SCIENCE AND TECH. COLLEGE
6 IBENEGBU HENRIETTA CHIMASI 00019 GIRLS SECONDARY SCH. AWKA
7 UDECHUKWU VINCENT KAOSISOCHUKWU 00079 ST. MICHAEL MODEL COMPREHENSIVE SEC. SCH. NIMO
8 AKABUEZE EBUKA PROMISE 00049 ST. PATRICK COLLEGE AWKA
9 ONYE CHUKWUNWIKE IHEANYICHUKWU 00054 REGENT COLLEGE ONITSHA

BATCH A (SINGING CATEGORY)

S/N NAMES CODES NAME OF SCHOOLS
1 OFOMA EBUBECHUKWU JOHNPAUL 00043 POPEJOHNPAUL N/P. SCH. OKO
2 OROGBU KENECHUKWU FAVOUR 00097 ST. MARY’S PRESTIGIOUS COLLEGE
3 ONYEJIAKA RACHAEL MMESOMA 00096 ST. MARY’S COLLEGE AWKA
4 ASOGWA CAMILUS CHIBUIKE MARCELINUS 00072 ST. MARY’S PRESTIGIOUS COLLEGE, AWKA
5 OKIDE KAOSISOCHUKWU CHUKWUZUBELU 00046 DENNIS MEMORIAL GRAMMAR SCH. ONITSHA

BATCH B (ESSAY CATEGORY)

S/N NAMES CODES NAME OF SCHOOLS
1 001236
2 001237
3 001238
4 008782
5 005550
6 003897
7 00365
8 003864
9 008716
10 005554
11 001039
12 001042
13 EZEAKA NNENNA 008610
14 008722
15 ANEKWE AUGUSTINA A
16 PATRICK CHIMUANYA
17 001050
18 010449

BATCH B (ART CATEGORY)

S/N NAMES CODES NAME OF SCHOOLS
1 002443
2 002642
3 002213
4 002397
5 002488
6 00276
7 00115
8 00106
9 00113
10 00110
11 00109
12 00108
13 00101
14 00161
15 00117

BATCH B (SINGING CATEGORY)

S/N NAMES CODES NAME OF SCHOOLS
1 003895
2 00385
3 001830
4 00032
5 003980
6 002508
7 009636
8 00104
9 00447
10 00277
11 003970
12 002311
13 00111
14 008650
15 008648
16 008587

PRIMARY-BATCH B (ESSAY CATEGORY)

S/N NAMES CODES NAME OF SCHOOLS
1 Nwafor Chinedu Emmanuel 002354 Obiechi primary school, Umunachi
2 Okigbo Chinwendu Anastasia 002351 Eziagu primary school Umunachi
3 Ibrahim Aisha Uruekwo primary school, Enugwu-Ukwu
4 Ugo Ikemuche Primary school Aguluezechukwu
5 Chukwuemeka Chimgozirim eziokwu central school Utuh
6 Victor Chiemelie Central school Awka
7 Nwabunwanne Simon Chinonso Central school Omor
8 Ifeanachor Victor Nnabuife Central school ,Omor
9 Ugwu Chiziterem Nnewichi Central school, Nnewi
10 Umeojiako Adaobi Clarke Township primary school Fegge Onitsha
11 Innocent Chinwendu Cecilia Township primary school Fegge, Onitsha
12 Okeke Chiagozie Township primary school Fegge Onitsha
13 Omenyi Oluebube Community primary school,Orakwu
14 Ohaekwute Makuochi Judith Central school Nkpor-Agu
15 Okafor Chiamaka Juliet Community primary school, Okpuno Awka

JSS (BATCH C) ESSAY COMPETITION RESULT-SAT.12/12/20

S/N NAMES CODES NAME OF SCHOOLS
1 008350
2 008326
3 008204
4 00120
5 00889
6 008712
7 008901
8 008852
9 003341
10 003341
11 00387
12 00387
13 00871
14 003888
15 008214
16 008215
17 00817
18 008667
19 00222

JSS (BATCH C(a)) PRIMARY SCHOOL ESSAY COMPETITION RESULT

S/N NAMES CODES NAME OF SCHOOLS
1 IKEUWAKWE DOREEN 005783 HANDMAID INFANT JESUS N/P SCH. AWKA
2 NWAJAGU SOPHIA ADAOBI 005776 HANDMAID INFANT JESUS N/P SCH. AWKA
3 ANEKWE UCHE 005777 HANDMAID INFANT JESUS N/P SCH. AWKA
4 OSUACHALLA ADAEZE MICHELLE 005779 HANDMAID INFANT JESUS N/P SCH. AWKA
5 UMEGBOGU NWANDO FAVOUR HANDMAID INFANT JESUS N/P SCH. AWKA
6 NWABUNWANNE SIMON 001007 CENTRAL SCHOOL, OMOR
7 OKAFOR JULIET CHIAMAKA 001176 COMMUNITY PRIMARY SCHOOL, OKPUNO
8 OKORUKWU SARAH 005785 HANDMAID INFANT JESUS N/P SCH. AWKA
9 VICTOR CHIEMELIE 009770 CENTRAL SCHOOL, AWKA
10 EJIKE CHIDIOGO 005784 HANDMAID INFANT JESUS N/P SCH. AWKA
11 IFEANACHO VICTOR 001008 CENTRAL SCHOOL, OMOR
12 ONUGBOLU BENEDICT CHIAGOZIE 055780 HANDMAID INFANT JESUS N/P SCH. AWKA
13 EJIKE CHIKAMNSO JOVITA 005787 HANDMAID INFANT JESUS N/P SCH. AWKA
14 OSUACHALLA KAMTOO DAVID 005778 HANDMAID INFANT JESUS N/P SCH. AWKA
15 OKAFOR SOCHIBUIFE 0055785 HANDMAID INFANT JESUS N/P SCH. AWKA
16 OKOYE CHIKANYIMA EMMANUELLA 005781 HANDMAID INFANT JESUS N/P SCH. AWKA
17 EDWIN MARYANN CHINENYE 003875 ASSS, UMUNZE
18 OGBONNA GRACE CHINECHEREM 008847 NESS, NTEJE
19 009383
20 009557
21 008558
22 008187
23 006000
24 009770
25 009574
26 009980
27 008206
28 009768
29 009535
30 006772
31 009882

SS 1-3 (BATCH C(b)) ESSAY WRITING COMPETITION RESULT

S/N NAMES CODES NAME OF SCHOOLS
1 OkekeUmeadi Ifechukwu E. 008664 Rosa Mystica High School, Agulu
2 Anaekwe Onyinye M. 008663 Rosa Mystica High School, Agulu
3 Muoghalu Chizubelum 008662 Rosa Mystica High School, Agulu
4 Mbam Ekwutosi O. 008473 Community Secondary School, Isuofia
5 Nnebechi Uche E. 008196 New Era, Nteje
6 Onuorah Ifeanyichukwu 008140 St. Charles Onitsha
7 Ezechukwu Chimezie 005818 Rosa Mystica High School, Agulu
8 Okechukwu Stanley 008472 Community Secondary School, Isuofia
9 Muonago Chioma 005812 Rosa Mystica High School, Agulu
10 Ikegbunam Franklin 008176 St. Charles Onitsha
11 Ogbonna Chidera P. 005816 Rosa Mystica High School, Agulu
12 Ataka Chinwendu 005814 Rosa Mystica High School, Agulu
13 Adilim Mmesoma 005804 Rosa Mystica High School, Agulu
14 Onyekwena Chiemelie 003876 All Saints, Umunze
15 Okeke Onyinyechi 008571 Community Secondary School, Isuofia
16 Ezeofor Chidera 008522 Community Secondary School, Aguluezechukwu
17 Ekuboro Christian C. 008177 St. Charles, Onitsha
18 Ohaduagha Oluchukwu 008504 Union, Umuomaku
19 Ezeani Sochima 005803 Rosa Mystica High School, Agulu

(BATCH C(1)) SINGING COMPETITION RESULT

14IKEGWONU GOLDEN005786HANDMAIDS INFANT JESUS NURSERY AND BASIC SCHOOL

S/N NAMES CODES NAME OF SCHOOLS
1 007980
2 ONYEKWENA PRAISE 002334 GIRL’S SECONDARY SCHOOL, AWKA
3 ALEX PEACE 005651 ST. MONICA’S COLLEGE, OGBUNIKE
4 JOHNSON ETIOBONG 005653 ST. MONICA’S COLLEGE, OGBUNIKE
5 EKEBUZOR FAVOUR CHIAGOZIEM 005588 ST. MONICA’S COLLEGE, OGBUNIKE
6 ONYEMALU LUCY CHIDUBEM 005659 ST. MONICA’S COLLEGE, OGBUNIKE
7 NWABUEZE DESIRE TOOCHI 007977 COMMUNITY HIGH SCHOOL, NANKA
8 OKAFOR AMARA PRECIOUS 008391 COMMUNITY HIGH SCHOOL, NANKA
9 008540
10 008358
11 008468
12 OKEKEUBA MMESOMA 008372 COMMUNITY SECONDARY SCHOOL, ISUOFIA
13 AKWUDO MMESOMA DEBORAH 005663 ST. MONICA’S COLLEGE, OGBUNIKE
15 OKWUOSA SOMTOCHUKWU 005775 HANDMAIDS INFANT JESUS NURSERY AND BASIC SCHOOL
16 MEJU RITA-STACY 005787 HANDMAIDS INFANT JESUS NURSERY AND BASIC SCHOOL
17 OBELAGU EBUBE 005800 HANDMAIDS INFANT JESUS NURSERY AND BASIC SCHOOL
18 AJUBA MMESOMA 005783 HANDMAIDS INFANT JESUS NURSERY AND BASIC SCHOOL

(BATCH C(1)) ART SECTION RESULT

S/N NAMES CODES NAME OF SCHOOLS
1 EZEANYA PRECIOUS MMESOMACHUKWU 005655 ST. MONICA’ S COLLEGE, OGBUNIKE
2 NWATU KAMSI FAVOUR 005660 ST. MONICA’ S COLLEGE, OGBUNIKE
3 OFOMATA CHIDIMMA AGATHA 005654 ST. MONICA’ S COLLEGE, OGBUNIKE
4 UMERAH CHISOM CYNTHIA 005657 ST. MONICA’ S COLLEGE, OGBUNIKE
5 IGWEOKOLO GINIKA FAITH 005658 ST. MONICA’ S COLLEGE, OGBUNIKE
6 NWOKOYE EPHRAIM EBUBE 007976 COMMUNITY HIGH SCHOOL, NANKA
7 OKOLI IFEANYI HENRY 003853 COMMUNITY HIGH SCHOOL, NANKA
8 0058
9 003884
10 00049
11 00054
12 MKPO EMMANUEL 005791 HANDMAIDS INFANT JESUS NURSERY AND BASIC SCHOOL
13 EZE CHARLES CHINEDU 005789 HANDMAIDS INFANT JESUS NURSERY AND BASIC SCHOOL
14 OKOLODU CHUKWUEMELIE 005798 HANDMAIDS INFANT JESUS NURSERY AND BASIC SCHOOL

 


JSS ESSAY CATEGORY (BATCH D)

S/N NAMES CODES NAME OF SCHOOLS
1 AMAOBICHUKWU WINIFRED 001236
2 001237
3 IGBOAKAEZE ANGEL 001238
4 003782 NCSS NIBO
5 DIBOR CHIMDINDU EMMANUELLA 00365 CSS OKPUNO
6 DAVID NGOZI HANNAH 003897 CSS AGULU AWKA
7 OBASI CHIDERA E. 003864 NNEWI HIGH SCHOOL
8 OGBUANYA CHIDIMMA E. 008716 NEW ERA GSS
9 NWORJI CHIKAMSO 005554 CCS UKPO
10 EJIKEME CHINENYE R. 001042 CHS AGULUZIGBO
11 ANOLUNYE SCHOLASTICA C. 001039 CHS AGULUZIGBO
12 EZEAKA NNENNA 008610 CHS AKWAEZE
13 UZOWULU QUEEN MARY 008722 SJGSS AWKA
14 ANEKWE AUGUSTINA A. SJGSS AWKA
15 PATRICK CHIMUANYA SJGSS AWKA
16 NKWUDA AKACHUKWU GODFREY 001050 CSS OBELEDU
17 EZEBIEKE MIRACLE K. 01049 CSS OBELEDU
18 UKORO OBINNA 005550 CSS UKPO

JSS ESSAY CATEGORY (BATCH E)

S/N NAMES CODES NAME OF SCHOOLS
1 UMEH ALLWELL 008350 CSS AKABOEZEM
2 EKWEOBA ESTHER MICHELLE 008326 WEC AKWUZU
3 OKECHUKWU GODSWILL 008204 CCSS OGBUNIKE
4 CHUKWUEZE CHIBIKEM 00120 CSS UMUOKPU
5 ENEMCHUKWU SUCCESS 00889
6 IGARA UKAMAKA 008712
7 EMEH CHIKAMSO C. 008901 MASS UMUOJI
8 NWANKWO MMACHUKWU 008852 MASS UMUOJI
9 OBUNUKWE CHINYERE P. 003341 OCSS NNOBI
10 CHIDUEME VALERIAN 00387 ASSA ABATETEO
11 OKECHUKWU CHIMDINDU. 00871 SMC OGBUNIKE
12 OBIOHA CHUKWUNONYEREM 003888 UHS UKPOR
13 ENEMCHUKWU CHIAGOZIE 008214 CHS N/EZUNAKA
14 EBOH CHINEMEREM 008215 CHS NKWERE EZUNAKA
15 NWANKWO CHUKWUDIMMA 00817 SMC OGBUNIKE
16 ISAAC CHIAMAKA ANNABEL 008667 AGSS OBA
17 NWAKAJI MIRACLE 00222 AGGS ONITSHA

JSS ESSAY CATEGORY (BATCH F)

S/N NAMES CODES NAME OF SCHOOLS
1 ATUKOYE CHIDIMMA 008785 QRC ONITSHA
2 ADIMORA HENRIETTA 008786 QRC ONITSHA
3 ENIDOM JOHNKENNEDY 008774 ST. CHARLES ONITSHA
4 OKWUANALU IBUCHIM E. 008139 ST. CHARLES ONITSHA
5 EBOM AKAOLUCHUKWU 008792 INLAND GIRLS ONITSHA
6 AGBO HYGENUS 003789 CKC ONITSHA
7 EKUFU ERNEST C. 003790 CKC ONITSHA
8 ALISIGWE FAUSTINA 008798 INLAND GIRLS ONITSHA

Subscribe Newsletter

Hurry Up!

Nominate Ur Icons

Please, Don’t miss this opportunity.

@2020 Educational Icons Award, Nigeria. All Rights Reserved.